Recenzje przy espresso

RZYM I PARYŻ – IDEALNE MIEJSCA DLA WIELBICIELI SZTUKI

Czy te dwa miasta nie mogłyby znaleźć się w czołówce najpiękniejszych stolic Europy i świata? Czy nie są miejscami pełnymi sztuki i kultury, które na co dzień zachwycają turystów? Czy nie zaczarowują kolejnych gości oraz stałych bywalców?   

Idealne na krótkie wyjazdy, dłuższe pobyty, całoroczne plany. Wymarzone na romantyczne, artystyczne, historyczne podróże. O każdej porze dnia, nocy i pory roku te miejsca budzą kolejne bicia serc uśpione dotychczas w marzeniach o nich. Kryją w sobie bowiem mnóstwo wspaniałych historii, tajemniczych opowieści, ukrytych zakamarków. Kochają je filmowcy, artyści, zwykli śmiertelnicy. Od tysięcy lat są tłem lub głównym bohaterem obrazów. Dlatego też powstają o nich kolejne książki oraz przewodniki. Jedne z nich bardzo dobre, drugie mniej udane. Chyba każdy znajdzie w tym ogromnym księgozbiorze coś idealnego dla siebie. My dziś chcielibyśmy zarekomendować serię Eksploruj… Lonely Planet, które ukazały się nakładem wydawnictwa Pascal.

Ten Przewodnik jest inny niż wszystkie! Czytamy już we wstępie i rzeczywiście stuprocentowo się z tym zgadzamy.

PARYŻ i RZYM to dwie niewielkich rozmiarów publikacje zawierające w sobie bardzo dużo ciekawych oraz ważnych informacji i ciekawostek. Autorzy to mieszkańcy miast, którzy na co dzień go podziwiają, odkrywają, kochają. Pokazują nam miejsca istotne, cudowne, zapomniane. Co ważne opowiadają przy tym o przeszłości mającej wpływ na teraźniejszość, o postaciach, których los połączył na zawsze z tymi miejscami. Niekiedy pewnie będziecie zaskoczeni. Innym razem tylko pogłębicie swa wiedzę o kolejne fakty. Zapewniamy Was jednak, że na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Przewodniki mają swój stały podział: Najważniejsze atrakcje i podstawowe wiadomości, opisane szczegółowo poszczególne dzielnice, całodzienne wycieczki, informacje praktyczne. Każdy z nich wzbogacony jest licznymi zdjęciami, praktycznymi poradami, mapkami, miejscami, które warto i trzeba zobaczyć. Podoba nam się opracowanie każdego regionu pod względem kulinarnym (jakże cenne to dla smakoszy), artystycznym (tutaj odzywa się nasza dusza), przyrodniczym (tak, w mieście także można wypocząć wśród roślinności), historycznym (niesamowicie barwna).

Trzeba przyznać, że przygotowanie swojego pobytu w Paryżu bądź w Rzymie z tymi pozycjami niewątpliwie przyniesie nam wiele wzruszeń i odkryć. Byście nie zagubili się w swych wędrówkach książka posiada rozkładaną mapę z rozpisaną komunikacją, telefonami przydatnymi w nagłych wypadkach, podstawowymi słówkami.

Jeśli jeszcze będzie Wam mało możecie zeskanować jeden z kilkudziesięciu kodów QR, który przeniesie Was w najdalsze zakątki stolic.

Jaka jest dodatkowa zaleta? Są zdecydowanie poręczne – mały format, zaokrąglone brzegi, miękka okładka soft touch. Graficznie bardzo starannie dobrane zdjęcia, mnóstwo barw przeplata się z tekstem, ale jest to wszystko czytelne.

Czy zatem wybieracie się do Rzymu lub Paryża już w wakacje, a może też w dalszej przyszłości, my polecamy Wam serię Eksploruj… Lonely Planet, w której znajdziecie także między innymi Londyn, Andaluzję, Toskanię…


Za książki dziękujemy Wydawnictwu PASCAL

error: Content is protected !!