Recenzje przy espresso

PRADA – Z MEDIOLANU NA CAŁY ŚWIAT

Laia Farran Graves dziennikarka Vogue, Glamour, The Sunday Times Style została autorką kolejnej części z Historii kultowych domów mody Wydawnictwa Arkady. Tym razem na warsztat poszła PRADA, która z włoskiej ziemi dotarła na szczyt światowego fashion show.

Książka ma tożsamy układ ze swoimi poprzedniczkami: dziedzictwo marki, wczesne lata, kolekcje etc. A jednak czyta się ją inaczej. Widać, że pisał ją ktoś inny. I nie mam tu na myśli porównań  – lepiej/gorzej Po prostu inaczej. Autorka świetnie wprowadza w stylistykę marki. Pokazuje elementy, które uczyniły z niej firmę, o której marzą kobiety. Przedstawia osoby współodpowiedzialne za jej narodziny i rozwój. Po kolei wprowadza kolejne etapy od pierwszego butiku w Galerii Vittorio Emanuele II w Mediolanie po dzisiejsze 250 sklepów na całym globie. Od skórzanych waliz do kolekcji prèt-a-porter i wszelkich akcesoriów oraz dodatków.

Prada słynie oczywiście z dobrej jakości materiałów i świetnego wykończenia. Ale wykorzystuje również nylon, który przecież z luksusem nie jest kojarzony. A jednak u nich jest tak doskonale połączony i wykonany, że na przykład plecaki z emblematem Prady są pożądanym towarem na równi z innymi jej wyrobami.

Prada słynie z wyrazistych kolorów oraz printów. Ale w jej projektach odnajdziemy także zamiłowanie do minimalizmu i czystych barw.

Prada słynie z umiłowania do sztuki. Fundacja Prada Milano Arte wspiera artystów, twórców z wszystkich dziedzin sztuki.

Prada niejednokrotnie zaskakiwała i zaskakiwać na pewno będzie. Bo przecież w dzisiejszych czasach trudno spocząć na laurach czy tez opierać się tylko i wyłącznie na przeszłości.

Jak czytamy w niniejszej publikacji, wszystko opiera się na założeniach filozoficznych Prady

„polegającej na harmonijnym łączeniu starego z nowym, tradycji ze współczesnością.”

Marka żyje niczym organizm. I to widać zarówno w kolejnych kolekcjach jak i samej książce, która obiektywnie pokazuje historię Prady.

Jak zawsze jestem na wielkie tak dla tej serii. Podkreślałam zawsze, że dla mnie są idealnie dopracowane pod każdym względem. Z przyjemnością po nie sięgam, gdy potrzebuję wejść w świat wielkiej mody lub po prostu marzy mi się piękno.

Dziękujemy za książkę WYDAWNICTWU ARKADY

error: Content is protected !!