Recenzje przy espresso

PARYŻ I CODZIENNOŚĆ

O Paryżu można mówić dużo i jeszcze więcej. Rozpatrywano go pod każdym względem. Opisywano na wszelkie możliwe sposoby. Dlaczego wiec mamy znów o nim czytać?

Otóż Klaudia Fałat, którą znają wielbiciele stolicy Francji z jej bloga prowadzonego od kilku lat, stworzyła bardzo praktyczny podręcznik. Podręcznik? Tak. Nie jest to bowiem książka poetycka, filozoficzna czy nawet historyczna. To rzeczowy informator dla wszystkich, którzy pragną pobyć w Paryżu trochę dłużej, zamieszkać na chwilę i poczuć się jak mieszkaniec wielkiej metropolii.

Autorka opisuje swoją drogę, jaką musiała przemierzyć od studentki wrocławskiej uczelni do dnia dzisiejszego, kiedy może nazwać się paryżanką.

“Paryż jest moim bezinteresownym przyjacielem, doskonałym nauczycielem i wyrozumiałym pocieszycielem. Jest czymś więcej niż tylko stolicą Francji: spełnieniem moich marzeń, moim miejscem na ziemi.”

Kto zna Klaudię z jej profilu na social media, ten wie, że jest osobą bardzo otwartą i szczerą. W zabawny niekiedy sposób opisuje życie w mieście, kłopoty z językiem francuskim, codzienne sytuacje. Również książka pisana jest w tożsamy sposób. Podzielona na kilka działów przedstawia podstawowe informacje, które powinien znać każdy przed przeprowadzką, a więc mamy między innymi: znajomość języka, poszukiwania mieszkania, pracy, codzienność wśród wielonarodowościowej społeczności. Na koniec czeka na Was kilkuzdaniowa charakterystyka poszczególnych dzielnic oraz ulubionych atrakcji samej autorki. Niewątpliwie Klaudia należy do takich „dziewczyn z sąsiedztwa”, na którą można zawsze liczyć i dobrze przy niej się bawić. Taki właśnie emanuje nastrój z jej pracy. Lekko i przyjemnie spędzony czas przy książce. Na spokojnie będziecie w stanie zapoznać się z nią w ciągu jednego dnia. Nabierzecie może odwagi na swój własny, pierwszy krok przybliżający Was do spakowania walizki i wyruszenia w świat?

Według nas to dobra pozycja dla młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoje dorosłe życie. Mogą zapoznać się z pierwszymi pytaniami, na które Klaudia im odpowiada. Spojrzą może okiem praktycznym na swe marzenia… Otworzą się na nowe drogowskazy… Wyruszą do Paryża…


Z autorką nie żegnamy się na długo. W jednym z kolejnych numerów kwartalnika Sztuki Zapisanej będziecie mogli przeczytać wywiad z Klaudią.

A już jutro na łamach social media konkurs z Paryżem w tle…

Dziękujemy za publikację Wydawnictwu Pascal.

error: Content is protected !!