O NAS

Tworzymy małe, rodzinne wydawnictwo, które pragnie pokazać wielką sztukę.

Chcielibyśmy zaprosić Was do świata estetycznego uniesienia.

  • Delektujemy się pięknem szeroko rozumianej kultury.
  • Szukamy jej źródeł, przenikania się barwnych dziedzin sztuki.
  • Pragniemy zwrócić uwagę na kulturę zapomnianą i tą, odkrywaną na nowo.

Magdalena Leszner – Skrzecz, redaktor naczelna magazynu SZTUKA ZAPISANA

SZTUKA ZAPISANA to przestrzeń, w której  pragniemy przybliżyć czytelnikowi książki, przede wszystkim polskich wydawnictw, które łączą w sobie słowo z obrazem – będące Pięknem. Sztuka scala przecież ze sobą ludzi, stając się punktem zbiegu, z którego wypływa cała gama barw. Jest wielowymiarowa. Niejednokrotnie dzieła jednego artysty inspirują twórczość drugiego. Reminiscencje malarstwa widzimy choćby w teatrze, rzeźby w balecie. Dziedziny kultury przenikają się. Dlatego chcemy je pokazać w naszym magazynie. Szukamy sztuki w książkach. Niekiedy to wernisaż, przedstawienie teatralne czy obejrzany film staje się punktem wyjścia do naszych rozważań.

KTO TWORZY SZTUKĘ ZAPISANĄ?

MAGDALENA LESZNER-SKRZECZ Minimalistka z sercem historyka sztuki.

Absolwentka historii sztuki oraz studiów podyplomowych z zakresu mody na ASP. Autorka kilku publikacji książkowych. Przez lata współpracowała z magazynami oraz portalami, dla których pisała artykuły z zakresu szeroko pojętej sztuki. Fascynuje ją średniowiecze ze swoją misternością i duchowością, ujęcie postaci kobiecej u Camille Claudel, a także francuski impresjonizm w swych barwach. Kocha café au lait, którą delektuje się w kawiarniach Paryża i Rzymu.

ANNA SZLĄZAK- NOWAK Historyk sztuki i muzealnik, a przy tym nasz językoznawca.

WERONIKA SKRZECZ Teatralna dusza w naszym zespole. Film, teatr i musical to jej żywioł.

URSZULA GULBIŃSKA – KONOPA Także historyk sztuki, miłośniczka kultury cerkiewnej.

MONIKA SZYMOR Modowa pisarka. Absolwentka ASP i wielbicielka zrównoważonej mody.

oraz współpracujący recenzenci, których poznajecie w każdym numerze

Portal  SZTUKA ZAPISANA jest dopiero początkiem. Tutaj spotykamy się z książkami i wędrujemy na wystawy. Zwiedzamy miejsca znane z publikacji i słuchamy muzyki.

Natomiast w MAGAZYNIE SZTUKA ZAPISANA, który pojawia się kwartalnie, przeczytacie także felietony o sztuce, wiadomości kulturalne, interesujące wywiady. W kilku działach poprowadzimy Was przez świat sztuki zaklęty w książkach.

Kwartalnik dostępny jest w wersji drukowanej oraz ebooka. Jego forma nawiązuje do książek, w których tekst odgrywa znaczącą rolę.

error: Content is protected !!