SZTUKA ZAPISANA I/2024

30,00 

Nowy numer Sztuki Zapisanej – tym razem kultura Francji

4 w magazynie

Opis

Oddajemy w Państwa ręce trzeci już numer kwartalnika SZTUKA ZAPISANA, w którym objęliśmy naszą uwagą bogatą kulturę Francji.

Jej wielkość jest niezaprzeczalna. To historia nie tylko pięknej natury, z której słynie każdy jej region, ale i niezwykle ogromna moc sztuki. Malarstwo, rzeźba, literatura, muzyka, architektura – wszystko co sprawia, że sięgamy po nią wciąż z takim samym zainteresowaniem oraz szybszym biciem serca.

Nie jesteśmy w stanie w jednym numerze zaprezentować nawet najmniejszej cząstki tego świata. Postaraliśmy się jednak, byście otrzymali bardzo różnorodny materiał. Dlatego zapraszamy Was zarówno do świata wielkich literatów, artystów jak i malarzy, kontrowersyjnych architektów czy znanych ebenistów. Pokażemy Wam kobiecą stronę francuskiej sztuki i… religii. Przedstawimy w wywiadach polskie autorki piszące o Paryżu naszych emigrantów i najpiękniejszym okresie z marzeń bohaterki „O północy w Paryżu”. Jako wisienkę na torcie proponuję podróż do ogrodów Christiana Diora w Paryżu, który mieliśmy okazję zwiedzić, a także w głąb średniowiecznego cudu. Obiecujemy Wam jednak, że to nie koniec. Francja niebawem znów zagości w naszym magazynie.

Tymczasem mamy nadzieję, że lektura SZTUKI ZAPISANEJ okaże się dla Was bardzo wciągająca i pobudzająca do dalszych, francuskich poszukiwań.

 

Serdecznie zapraszam

Magdalena Leszner-Skrzecz – redaktor naczelna

 

Projekt okładki:

Weronika Skrzecz

Pisali dla nas:

Aleksandra Bajerska, Karolina Bera, Urszula Gulbińska-Konopa, Joanna Marcinkowska, Anna Ozaist-Przybyła, Anna Szlązak-Nowak, Weronika Skrzecz.

Papier Munken Print Cream 

Ilość stron 130

Format A5

error: Content is protected !!