SZEPTY LUWRU – podróż przez historię i odkrywanie Paryża

38,00 

Brak w magazynie

Opis

Szepty Luwru to kolejna książka autorki Magdaleny Leszner-Skrzecz. Tym razem powędrujemy do sal paryskiego muzeum, by tam odkryć historię ukrytą w obrazach. Eseje z dużą dawką historii sztuki oraz historii miasta ukażą zawiłe i intrygujące losy bohaterów: królów, malarzy, świętych i grzesznic.

„Patrząc na obraz, mam przed oczami cały film życia, który sprawił, że to dzieło powstało. Miłość, namiętność, rozpacz, strach, radość – wszelki kalejdoskop uczuć, który wręcz spływa po płótnie. Zbieram go w sobie, żyję nim przez dłuższą chwilę. Oddycham powietrzem bohaterów patrzących na mnie. Czuję ich tak bardzo, że aż ciarki przeszywają moje ciało. Czy również tak reagujecie na malarstwo? Chciałabym Wam przekazać radość patrzenia na obraz. Pokazać duszę malarstwa.”

Wyruszmy więc po salach Luwru. Odkryjmy dzieła, które zauroczą Was i pozwolą na delektowanie się ciszą mówiącą głosami przeszłości.

 

PATRONAT nad książką objęli:

Magazyn MODA W POLSCE

Księgarnia MIĘDZY SŁOWAMI W LUBLINIE

Księgarnia VADEMECUM W GDYNI

Portal UWIELBIAM FRANCJĘ

Portal POLKA W PARYŻU

Portal BOOKIECIARNIA

SZTUKA ZAPISANA

O autorce

Magdalena Leszner-Skrzecz

Absolwentka historii sztuki oraz studiów podyplomowych z zakresu mody na ASP. Autorka kilku publikacji książkowych. Redaktor naczelna magazynu oraz portalu o sztuce w literaturze SZTUKA ZAPISANA. Fascynuje ją średniowiecze ze swoją misternością i duchowością, ujęcie postaci kobiecej u Camille Claudel, a także francuski impresjonizm w swych barwach.

Książka wydana w formacie A5 na papierze Munken Print Cream 90 g vol. 1.5,

Ilość stron – 98,

Wydawca DESIGN PROJET Krzysztof Skrzecz – wydawca SZTUKI ZAPISANEJ.

error: Content is protected !!