KWARTALNIK

DRUGI NUMER SZTUKI ZAPISANEJ

Drugi numer kwartalnika SZTUKA ZAPISANA.

W tym numerze objęliśmy naszą uwagą bogatą kulturę Stanów Zjednoczonych. To będzie iście filmowo – malarska podróż.

Podążymy śladem literackich twórców. Obejrzymy kraj oczami wybitnych autorów. Co więcej, poszukamy reminiscencji ich dzieł w kinie. Posłuchamy muzyki amerykańskiej prerii, by chwilę później zatopić się w melancholię kobiecej duszy. Zapoznamy się ze sztuką nowoczesną. Powędrujemy do Nowego Jorku oraz Los Angeles. Odkryjemy na nowo artystów, których prace oglądamy w muzeach czy też albumach. Zaprosimy Was do niezwykle inspirującego wywiadu z profesorem Uniwersytetu Łódzkiego, który przybliży nam kino wartościowe na przykładzie twórczości Darrena Aronofsky’ego.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o najmłodszych oraz wielbicieli mody. Dla nich również przygotowaliśmy literackie wędrówki po amerykańskim świecie.

Ale to nie wszystko… Nasz dialog z kulturą amerykańską dopiero się rozpoczął. Odkryliśmy ją na nowo. Jednakże jeszcze wiele przed nami. Podobnie jak w poprzednim numerze, w którym pisaliśmy o kulturze Włoch, tak i tutaj czytane lektury nie wyczerpały bogatego zbioru wiedzy.

Pisały dla nas:
Marcelina Falińska-Toboła, Joanna Marcinkowska, Anna Ozaist-Przybyła, Anna Szlązak-Nowak, Weronika Skrzecz, Monika Szymor.

Projekt okładki:
Weronika Skrzecz

Ilość stron – 118, format A5

Zajrzyjcie do nas.

Kwartalnik można nabyć od DZIŚ w naszej księgarni, ale pamiętajcie, że wysyłamy dopiero od 28 września.

http://ksiegarnia.sztukazapisana.pl

Kwartalnik będziecie mogli również zakupić w wersji drukowanej w wybranych księgarniach internetowych oraz stacjonarnych

Oraz w wersji epub/mobi/pdf

error: Content is protected !!